Zapobieganie nadwrażliwości zębów, jak jej zaradzić ? W gabinecie stomatologicznym AN-DENT przeprowadzisz darmową kontrolę stanu swojego uzębienia.

Zapobieganie nadwrażliwości zębów pod kontrolą AN-DENT-u.

Zapobieganie nadwrażliwości zębów pod kontrolą AN-DENT-u.

Kluczem do zapobiegania nadwrażliwości jest zapobieganie recesji dziąseł. Aby jej uniknąć, należy pamiętać o tym, żeby nie używać nadmiernej siły podczas szczotkowana. Właściwą kontrolę siły szczotkowania pomagają ułatwiają szczoteczki elektryczne Oral-B, które wstrzymują ruchy szorujące, gdy następuje zbyt duży nacisk włókien na zęby i dziąsła. Jednocześnie, szczoteczki Oral-B, będąc delikatne dla zębów i dziąseł, są niezwykle skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej. Dowiedziono, że szczoteczki elektryczne Oral-B, wykorzystujące technologię rotacyjno-oscylacyjną, usuwają więcej płytki bakteryjnej, niż zwykłe szczoteczki manualne.
W zapobieganiu nadwrażliwości zębów niezbędna jest regularna, codzienna higiena jamy ustnej. Szczotkuj zatem zęby co najmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty, używając dobrej jakości szczoteczki z miękkimi włóknami, np. jednej ze szczoteczek Oral-B i używaj pasty z fluorem, np. jednej z past blend-a-med, lub specjalnej pasty do nadwrażliwych zębów z oferty Oral-B. Poproś też dentystę, aby pokazał Ci jak szczotkować zęby, aby nie uszkadzać dziąseł i nie dopuścić do ich recesji. Powszechnym skutkiem recesji dziąseł jest ich zapalenie, objawiające się zaczerwienieniem i obrzękiem. Pamiętaj o tym, że jeśli doprowadzisz do recesji dziąseł, będziesz się z nią zmagać już do końca życia.
www.instytut.pl

Warto zatem pamiętać i dbać na co dzień o higienę jamy ustnej, by zapobiec zjawisku nadwrażliwości zębów. Dlatego też namawiamy swoich Pacjentów do systematycznej, darmowej kontroli jamy ustnej w naszym gabinecie stomatologicznym AN-DENT.
Lek. Stom. Anna Andrzejewska