Rodzina u dentysty

pobrane

Blisko połowa Polaków przyznaje, że przed podjęciem leczenia zębów powstrzymuje ich dentofobia – strach przed dentystą. U dorosłych jego podłożem są najczęściej traumatyczne przeżycia z przeszłości, gdy stomatologia była na znacznie niższym poziomie niż obecnie. Dzieci natomiast paniczny strach przed dentystą przejmują od rodziców, którzy straszą je nie tylko w sposób bezpośredni, ale także okazując przy nich swoje własne obawy.
images (1)
Jak więc najlepiej przygotować do wizyty u dentysty siebie oraz dziecko? Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że technika zrobiła ogromny krok do przodu. Tak, jak zaawansowane badania pozwoliły stworzyć pastę Blend-a-med Complete 7, tak pozwoliły również stworzyć doskonale działające znieczulenia. Dodatkowo gaz rozweselający, w połączeniu z wykwalifikowanym personelem, sprawiają, że leczenie zębów jest w rzeczywistości zupełnie bezbolesne i z fotela dentystycznego schodzi się z uśmiechem na ustach.
Ponadto gabinety robią wiele, by podczas leczenia zapewnić pacjentom komfortowe warunki. Cicha muzyka w tle, wnętrze urządzone przez dekoratora wnętrz, a także spotykana w niektórych gabinetach aromaterapia, pomagająca pozbyć się przykrego zapachu borowania – wszystko to pomaga się zrelaksować i odprężyć, nie tylko pacjentowi na fotelu, ale także tym oczekującym w poczekalni.
Pamiętaj również, że im bardziej dbasz o swoje zęby na co dzień, tym mniej pracy będzie miał dentysta, a co za tym idzie, wizyta przebiegać będzie szybciej i sprawniej. By cieszyć się pięknym uśmiechem szczotkuj zęby każdego dnia używając Blend-a-med Complet 7.
Przygotowując do wizyty swojego malucha pamiętaj przede wszystkim, by nie opowiadać mu strasznych historii o bólu i wielkich strzykawkach. Zrezygnuj też z zapewniania dziecka, że „nie będzie bolało” oraz powtarzania, że „nie ma się czego bać”, gdyż w ten sposób dajesz mu sygnał, że wizyta u dentysty powinna wywoływać strach i obawę przed cierpieniem. Zamiast tego opowiedz mu bajkę o Wróżce-Zębuszce i zabierz go na adaptacyjną wizytę w gabinecie stomatologicznym. W wielu nowoczesnych, przyjaznych dziecku gabinetach może ono usiąść na dentystycznym fotelu, obejrzeć sprzęt stomatologiczny, posłuchać o tym jak będzie wyglądało leczenie, a co najważniejsze – poznać swojego lekarza. Dziecko, które nabierze zaufania do swojego dentysty, będzie mniej zestresowane przed właściwą wizytą. Gdy już będzie po wszystkim, koniecznie pochwal malucha, że był dzielny i nie zapomnij powiadomić Wróżki-Zębuszki o wyrwanym ząbku!
www.instytut.pl
images (3)
——————————
Zapraszam…
AN-DENT
lek. stom. Anna Andrzejewska