Instytut ORAL B opublikował ostatnio ciekawy artykuł na temat zdrowych zębów, jak o nie dbać, by były zdrowe.
—————————————————————————————————————
Przełomowe odkrycie w walce o zdrowe zęby.
Naukowcy wiedzą o korzystnym wpływie cyny na zdrowie jamy ustnej już od około 50 lat, ale do tej pory nikt nie był w stanie jej ustablizować. Aż do dziś. Eksperci z Instytut blend –a – med i Oral B spędzili 15 lat na badanich laboratoryjnych.

15 lat testów i 70 różnych badań klinicznych, doprowadziło naukowców do ustabilizowania cyny, która stała się podstawą przełomowego związku cyny zawartego w paście blend-a-med Pro Expert Kompleksowa Ochrona. Związek ten zawiera ponadto 2 aktywne składniki: fluor i polifosforany. Dodatkowo pasta wzbogacona jest w czyszczący system krzemionki. Razem składniki te pomagają zwalczać 7 najczęstszych problemów zdrowia jamy ustnej.

Jak działa pasta blend-a-med Pro-Expert z przełomowym związkiem cyny?

Przeciwdziała odkładaniu się płytki nazębnej
Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego
Zapobiega powstawaniu ubytków
Przeciwdziała zapaleniu dziąseł
Odświeża oddech
Zapobiega nadwrażliwości
Delikatnie wybiela zęby

Odkryjmy działanie związku cyny:

Zwlacza bakterie.

Pozytywne działanie cyny zmniejszające problemy dziąseł jest znane od wielu lat. Posiada ona również właściwości antybakteryjne zapewniające dodatkową ochronę przed płytką nazębną, chroniące przed zapaleniem dziąseł.

Zapobiega powstawaniu ubytków.

Prochnica zębów to choroba zakaźna powodująca ubytki w zębach. Pozostaje ona wciąż jedną z najbardziej powszechnych chorob na świecie. Cyna jest środkiem o działaniu antybakteryjnym, ktory chroni przed próchnicą na dwa sposoby. Wzmacnia szkliwo, ktore staje się bardziej odporne na działanie kwasow wytwarzanych przez bakterie, a tym samym zapobiega dalszej demineralizacji zębów i wspomaga proces ich remineralizacji.

Odświeża oddech.

Nieświeży oddech jest powodowany przez bakterie odkładające się w jamie ustnej. Również niektóre leki oraz choroby, jak na przykład chroniczne infekcje płuc, niewydolność wątroby lub nerek czy też cukrzyca, mogą powodować powstawanie wyraźnego, nieprzyjemnego zapachu z ust. Cyna dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym powoduje zmniejszenie liczby bakterii w obszarze jamy ustnej, a co za tym idzie obniża nieprzyjemny zapach z ust.

Zmniejsza nadwrażliwość zebów.

Nadwrażliwość jest powodowana przez obnażenie kanalików zębinowych najczęściej na skutek chorób dziąseł. Czynniki takie jak ciepło lub zimno, bądź też kwaśne albo słodkie bodźce pochodzące ze środkow spożywczych, mogą powodować przepływ płynow w tych kanalikach, co z kolei pobudza komorki nerwowe wewnątrz zębów, powodując przykre uczucie bólu. Cyna pomaga zwalczać tą dolegliwość , zamykając kanaliki zębinowe. W ten sposób cyna zwalcza pierwotną przyczynę nadwrażliwości, zapweniając długotrwałą ochronę przed jej ponownym wystąpieniem.

Działa wybielająco.

Przebarwienie zewnętrzne powstaje wtedy, gdy na powierzchni zęba tworzą się plamy. Chromogeny (związki barwiące) przyczyniające się do powstawania przebarwień powierzchniowych pochodzą często ze środkow spożywczych, tytoniu lub niektorych doustnych środkow leczniczych, takich jak np. chlorheksydyna. Polifosforany wraz z systemem czyszczącej krzemionki zawarte w paście blend-a-med Pro-Expert Kompleksowa Ochrona delikatnie wybielają zęby poprzez usuwanie powierzchownych przebarwień i tworzenie ochronnej powłoki zapobiegającej powstawaniu nowych przebarwień.

Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.

Kamień nazębny odkłada się na powierzchni zębow w związku z ciągłą obecnością płytki nazębnej. Tworzy on bardzo mocne wiązanie z powierzchnią zębow, dlatego jego usunięcie jest możliwe tylko przez profesjonalne czyszczenie zębow. Obecność kamienia nazębnego utrudnia usuwanie nowotworzącej się płytki bakteryjnej. Najlepszą metodą zapobiegania procesowi tworzenia się kamienia nazębnego jest dokładne oczyszczenie zębow szczoteczką oraz nitką dentystyczną wykonane dwa razy dziennie. Polifosforany zawarte w paście blend-a-med Pro-Expert Kompleksowa Ochrona przeciwdziałają mineralizacji płytki bakteryjnej, która tworzy kamień nazębny, hamując proces jego akumulacji w okresach między wizytami u dentysty, i zapewniając poprawę higieny jamy ustnej oraz ułatwiając czyszczenie zębow.
www.instytut.pl
————————————————————————————————————–
pobrane
AN-DENT poleca codzienne stosowanie pasty blend-a-med Pro-Expert (ze związkiem cyny), która daje gwarancję, że nasze zęby będą zdrowo chronione przed próchnicą oraz wszelkiego rodzaju infekcjami jamy ustnej.
Zaufajmy wieloletniemu doświadczeniu Instytutu ORAL B w tej dziedzinie.
Lek. Stom. Anna Andrzejewska